į viršų
Pokalbiai
RSS Kanalas
Facebook
Atsiliepimai
Kontaktai
Twitter
YouTube
Šiandien: 672 Vakar: 1165 Narių: 3350 Skelbimų: 534
Naujas skelbimasNemokamaiMano skelbimai (0)Bilietai

Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |

ŽAIDIMŲ TEORIJA, JAV IR ŠIAURĖS KORĖJA 0

EGLĖ DŽIUGYTĖ

Dvidešimt pirmas amžius – kibernetinės erdvės klestėjimo laikai, todėl kartais gali būti keista girdėti pranešimus apie fizinius karinius konfliktus ar šalių įsiveržimus į svetimas teritorijas. Nuo 2006 metų tokių konfliktų buvo ne vienas: Izraelis ir Libanas, Etiopija ir Somalis, JAV ir Irakas, nesutarimai tarp Indijos ir Pakistano, Irano ir Saudo Arabijos, Kinijos ir visų jos kaimynių. Bet Šiaurės Korėja prieš Pietų Korėją ir JAV – jau gyvenimo būdas. Kokią įtaką jis daro finansų rinkoms?

Šiaurės Korėjos ideologija „Songun“ nusako, kad kariniai tikslai yra aukščiausias valstybės prioritetas. Kai tai susiję, pavyzdžiui, su maistu, degalais ir kitais pirmo būtinumo produktais, armija ir jos poreikiai yra pirmieji eilėje. Viską, kas lieka, dalinkitės, kaip norite.

Šiaurės Korėjos grasinimai

Skambus JAV prezidento Donaldo Trumpo pasisakymas Šiaurės Korėjos atžvilgiu Jungtinių Tautų susitikime tik dar labiau pakurstė ugnį tarp šių dviejų šalių. Prezidento kalbą kita konflikto pusė suprato kaip tiesioginį karo paskelbimą (nors JAV tokias interpretacijas atmetė) ir paskelbė galimai numušinėsianti karinius JAV lėktuvus ne tik savo teritorijoje, bet ir už jos ribų. JAV yra pasiuntusi savo žvalgybinius lėktuvus į šią teritoriją po to, kai Šiaurės Korėja atliko balistinius raketinius ir branduolinio ginklo bandymus.

H. R. McMasteris, D. Trumpo patarėjas nacionalinio saugumo klausimais, pareiškė, kad numatyti keli variantai, kaip išspręsti šią krizę tarp šalių. Tačiau jis taip pat pabrėžė, kad nėra tokios blokados, kuri galėtų išspręsti šią bėdą, galima tik stengtis išvengti karo. JAV jau didina spaudimą Kinijai, pagrindinei Šiaurės Korėjos partnerei, kuriai atitenka apie 90 proc. šios šalies užsienio prekybos. Nors Pekinas balsavo už Jungtinių Tautų rezoliucijos sugriežtinimą, siekiant pažaboti Šiaurės Korėjos branduolinius ir kitus karinius bandymus, šie rimčiau pradėti vertinti tik po to, kai išbandytas branduolinis ginklas sukėlė daugiau nei 6 balų stiprumo žemės drebėjimą. 

Žaidimų teorija konfliktui vertinti

Į susidariusią situaciją galima pažiūrėti per žaidimų teorijos prizmę, naudojančią matematinius modelius konflikto ir bendradarbiavimo galimybėms tarp racionalių sprendimų priėmėjų vertinti. Pagrindinė abejonė šiuo atveju kyla tik dėl konfliktuojančių šalių vadovų: patenka jie į racionalių žmonių kategoriją ar ne.

Vienas iš populiariausių būdų strateginiams problemos sprendimo būdams analizuoti – žaidimų teorijoje naudojama kalinio dilema: du žmonės, kaltinami įvykdžius nusikaltimą, atskiriami vienas nuo kito, kad negalėtų suderinti įvykių versijos. Kiekvienas iš jų gali priimti du skirtingus sprendimus: tylėti ir neprisipažinti arba išduoti savo partnerį. Priklausomai nuo kiekvieno dalyvio sprendimo, galimos kelios pabaigos: jei abu tyli ir atsisako prisipažinti – abu gauna lengvas bausmes, jei abu išduoda vienas kitą – abu gauna griežtesnes bausmes, jei vienas išduoda, o kitas ne – kalbėjęs išvengia bausmės, o neprisipažinęs gauna griežčiausią. Vadinasi, žvelgiant iš kolektyvinės pusės, geriausia, kad abu tylėtų. Turint galvoje JAV ir Šiaurės Korėją, tylėjimo sąlygą abu vadovai galėtų suprasti ir tiesiogiai. Tačiau abi šalys renkasi sprendimą nežinodamos, ką pasirinks kita pusė ir abi turi daugiau nei du parengtus scenarijus. 

Finansų rinkų nuomonė

Viena iš pagrindinių JAV strateginių partnerių šiame konflikte – Pietų Korėja – teoriškai karinėje parengtyje yra jau nuo 1950-ųjų ir yra viena labiausiai konflikto veikiamų šalių. Rugsėjo pradžioje, sulaukus naujienų apie branduolinius bandymus, Pietų Korėjos vonas nukrito 1 proc. JAV dolerio atžvilgiu, o po tolesnių pareiškimų rugsėjo pabaigoje – dar 1,50 proc. „Kospi“ indeksas, sudarytas iš Korėjos akcijų biržoje registruotų paprastųjų akcijų, nukrito apie 2 proc. Tačiau „Nikkei 225“ indeksas labai trumpam nukritęs apie 2 proc., šiuo metu demonstruoja daugiau nei 10 proc. augimą. Honkongo indeksas „Hang Seng“ tuo momentu nukritęs 0,80 proc., šiuo metu rodo 5 proc. augimą.

Taigi, didesni ar mažesni kritimai ilgai netruko – rinkos dalyvių nuomone, konfrontuojančios šalys ras racionalų sprendimą ir taip išvengs karo. Jų nuomonei įtakos turėjo ir tai, kad provokaciniai bandymai įvyko savaitgaliais – buvo pakankamai laiko naujienoms stebėti, sekti ir emocijoms stabilizuoti. Nepriklausomai nuo JAV ir Šiaurės Korėjos demonstruojamos retorikos, nerimo ženklų nerodo ir didžiosios pasaulio valiutos. Euro ir JAV dolerio kursas nė po vieno karinio bandymo ir galimos grėsmės reikšmingai nesujudėjo. 

Saugaus uosto žvalgyba

Vis dėlto baimė dėl karinių veiksmų tik patvirtino, kad, prireikus slėptis, investuotojai pasirinktų jau ne kartą išbandytas priemones. Po pastarųjų Šiaurės Korėjos grasinimų jie, nors ir nematydami didelio pavojaus, vengdami rizikos, atsigręžė į Šveicarijos franką ir auksą. Pirmasis pabrango 1,4 proc. euro atžvilgiu, o antrojo kaina ūgtelėjo daugiau nei 1,6 proc. Tuo metu WTI naftos kaina pakilo maždaug 4 proc.

Japonijos jenos kursas kitų valiutų atžvilgiu buvo kiek sutrikęs. Panašu, kad investuotojams buvo sunku apsispręsti tarp Japonijos valiutos saugumo ir galimybės, kad šalis bus įtraukta į karinį konfliktą. Vis dėlto Japonijos jena po šių naujienų rinkoms atsidarius pakilo apie 1 proc. Tokio jenos patrauklumo kriziniu laikotarpiu priežastis – didelis užsienio skolos balansas. Japonija yra antra didžiausia užsienio skolų pirkėja, jos balanse yra 1,09 trln. JAV dolerių vertės JAV skolos vertybinių popierių. Be to, Japonijos valiuta per ilgą laiko tarpą sužibėjo kaip valiuta, kuri labai gerai pasirodo finansinio nestabilumo ir krizių laikotarpiu.

Tačiau kol kas panašu, kad finansų rinkos Šiaurės Korėjos veiksmų (šešių branduolinio ginklo bandymų ir įvairių kitų testinių balistinių raketų bandymų) ar pareiškimų nevertina rimtai, net ir skambios antraštės apie karo pradžią ir grėsmę pasauliui vargu ar sukelia ypatingų emocijų.

Autorė yra „Danske Bank“ vyresnioji dilerė

Šaltinis - bernardinai.lt

BERNARDINAI.LT
Nuomonės
APKLAUSA

Jūsų darbingiausias laikas per darbo dieną?

7-11 val
11-14 val
14-19 val
Renginių kalendorius
Natalija Bunkė : Solinis koncertas
Natalija Bunkė sugrįžta pas mus, tik šįkart - viena. Bilietai : skiddle.com   Laukia dar vienas įsimintinas vakaras - svečiuose Natalija Bunkė ir jos jau Lietuvos publikai gerai pažįstama solinė programa, su kuria ji dar niekada nepasirodė Londone.   Neseniai pradėjusi turą po Lietuvą, atlikėja neaplenks ir mylimo Londono. Lapkričio 23d. sustikimas su Natalija ir jos solinis pasirodymas tik mūsų klubo lankytojams.   Lapkričio 23d. Šeštadienis Muzikos Ža...
Liko: 4 d.19 val.44 min.
Katleris ir Stonkus #ManTaiKieme - Londonas
TIK 600 BILIETŲ. Manto Stonkaus ir Manto Katlerio stand-up šou #MantaiKieme atkeliauja į LONDONĄ. Programa bus paturbinta su #ManTaiGeriau. Kartu ant scenos pasirodys Tuomas Tulikorpi Bilietai: https://wackyevent.com/mantaikieme/ Kada: 29/11/2019 20.00val.  Kur: Queen Mary University of London - International Office Mile End Rd, E1 4NS London, United Kingdom Nori bilietų? registruokis čia: https://wackyevent.com/sms/ Ir anksčiau už visus gausi sms žinutė su ...
Liko: 11 d.5 val.44 min.
Pasmerkti. Pajūrio džiazas - Premjera Londone
Po itin sėkmingos pirmosios filmo dalies peržiūros, su džiugesiu pristatome antrosios dalies premjerą Londone! Rokui (akt. Tadas Gryn) puikiai sekasi. Jis idealiai tvarkosi su visomis finansinėmis užduotimis, kurias jam paveda investuotojų fondas „3D Klubas”: jaunų bei ambicingų verslininkų – Daliaus, Dainiaus ir Dominyko susivienijimas. Rokas – Dominyko draugas nuo vaikystės – tapo Klubo suklestėjimo priežastimi.   Bilietai : eventbrite &nbs...
Liko: 11 d.15 val.44 min.
8 Kambarys : Vienintelis pasirodymas Londone : Lapkričio 30
Sėkmingiausia debiutinį pasirodymą mūsų klube surengusi grupė 8 Kambarys grįžta į Londoną.   „8 Kambarys" yra HIP HOP grupė, kurią sudaro du nariai: Karolis Talutis (Talaz) ir Deividas Alejūnas (Corsalis). Per pastaruosius pusę metų grupė išleido pirmuosius savo kūrinius, kurie pasižymėjo gerais klausomumo rodikliais. 8 Kambarys - Einu Iš Proto feat.   Bilietai : skiddle.com   Sil jau sulaukė apie 50 000 perklausų. Prieš tai išleistas k...
Liko: 11 d.19 val.44 min.
Kalėdinis Koncertas
  Kalėdinis Koncertas​ DJ PaulPure Bilietai: ticketsource Kada: 21/12/2019 19.00val.  Kur: Queen Mary University of London - International Office Mile End Rd, E1 4NS London, United Kingdom Nori bilietų? registruokis čia: https://wackyevent.com/sms/ Ir anksčiau už visus gausi sms žinutė su nuoroda į bilietų prekybą. Taip galėsi užsitikrinti geriausias vietas. Jau, Gruodžio 21 dieną, čia Londone, The Atrium salėje,  įvyks nepakartojamas ...
Liko: 1 mėn.1 d.16 val.44 min.
„Snoop Dogg“ - „I Wanna Thank Me“ turas (O2, Londonas)
Būsimo turo metu Vakarų kranto repo legenda keliauja palaikydama savo 17-ąjį albumą „I Wanna Thank Me“ ir to paties pavadinimo dokumentinį filmą, išleistą šių metų pradžioje.   BILIETAI : eventbrite.co.uk   „I Wanna Thank Me“, švenčia 25 metų trunkančia „Snoop Dogg“, karjerą, per kurią „Doggfather“ įrodė savo neginčijamą įtaką muzikai, kartu su daugybės platinos plokštelių įrašais, tuo pačiu patvirtindamas savo, kaip...
Liko: 1 m.25 d.3 val.6 min.
Rekomenduojami skelbimai
Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb...
£330.00
švediški norvegiški pūkiniai šilti vokeliai
£100.00
ieškomi C+E kat. vairuotojai.
kambario nuoma
£130.00
Puosnios Placios Apyrankes
Vairuotojas ekspeditorius
£2500.00
Rankų darbo, nertas žaislas
£35.00
Gydomojo masazo paslaugos Pietryciuose
£40.00
Parduodama sodyba
£9500.00
Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T...
£150.00
Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...
Migdukai - projektoriai - lopšinės - baltas triukš...
£26.00
Paruošta darbo sistema
£45.00
Įvairūs Darbai Olandijoje
Perlų Karoliai, Vėriniai
£25.00