į viršų
Pokalbiai
RSS Kanalas
Facebook
Atsiliepimai
Kontaktai
Twitter
YouTube
Šiandien: 700 Vakar: 1165 Narių: 3350 Skelbimų: 534
Naujas skelbimasNemokamaiMano skelbimai (0)Bilietai

kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |kambario nuoma - £130.00    ☆ |Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...    ☆ |Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb... - £330.00    ☆ |Vairuotojas ekspeditorius - £2500.00    ☆ |Automobilių draudimas UK    ☆ |Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T... - £150.00    ☆ |Parduodama sodyba - £9500.00    ☆ |Įvairūs Darbai Olandijoje    ☆ |ieškomi C+E kat. vairuotojai.    ☆ |

POLITOLOGAS N. MALIUKEVIČIUS: SAVO ISTORIJĄ TURIME IŠLEISTI ANGLŲ IR RUSŲ KALBOMIS 0
Dr. Nerijus Maliukevičius Nuotraukos autorius Kęstutis Vanagas/BFL © Baltijos fotografijos linija

RASA BAŠKIENĖ

Apie naujausias Rusijos informacines atakas, klastojančias Baltijos šalių istoriją, kalbamės su politologu, Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytoju dr. Nerijumi Maliukevičiumi.

Liepos viduryje, pasipiktinę Rusijos valdžios atstovų komentarais apie Baltijos šalių pokario pasipriešinimo judėjimus, tūkstančiai lietuvių atakavo Rusijos užsienio reikalų ministerijos Feisbuko paskyrą. Atkirtį davė ir Lietuvos diplomatai, socialiniame tinkle Twitter įvardiję Antrojo pasaulinio karo iniciatorius. Ar pastarojo meto Rusijos suaktyvėjimą informaciniame lauke galėtumėte įvardyti kaip ZAPAD 2017 karinių pratybų, kurios vyks šių metų rudenį, dalį?

Patį procesą vertinčiau globaliau, kadangi jis vyksta jau kurį laiką. Sausio 13-osios įvykiai taip pat buvo šio proceso dalis: matėme, kokie taikiniai buvo pasirinkti – televizija, radijas, Spaudos rūmai. Mūsų bandymą išsiveržti iš sovietinės valstybinės monopolijos taip pat galima pavadinti informacinio karo dalimi. 2005 m. Baltijos šalių prezidentai atsisakė vykti į Maskvą paminėti Pergalės dienos jubiliejaus, iškeldami problemą, kad ne visiems ta Pergalės diena siejasi su pergale. Po to ir kitų solidžių šalių vadovai nebevyko į Rusijos Pergalės dienos renginius.

Iš Rusijos pusės tuomet kilo labai agresyvios kampanijos banga, kuri siejosi su Kremliaus „mitologijomis”. Buvo išleistos knygelės su medžiaga iš FSB archyvų, su apklausų protokolais.

Mes žinome, kaip vykdavo tos apklausos. Tos greitai iškeptos knygutės buvo skirtos Lietuvai, Latvijai, Estijai, naudojant vadinamąją „ad absurdum“ techniką, kai paimami atskiri atvejai – dalyvavimas holokauste ir kiti panašūs nusikaltimai, taip bandant nupiešti visą vaizdą. Tokie patys yra sovietiniai pasakojimai apie mūsų Sąjūdį ar Sausio įvykius – taigi reakcingi nacionalistai čia viską darė.

Ta propagandinė technika gaji ir ji aktyvuota dabar. Per Šaltąjį karą Berlyno siena skyrė Vakarų ir Rytų Vokietiją, o dabar ta simbolinė Berlyno siena yra čia, ir ji susijusi su informacine konfrontacija. Tas NATO filmukas („Miško broliai – kova už Baltijos šalis“, – red. past.), pateiktas naujausiomis technologijomis, socialiniais tinklais, taip garsiai nuvilnijo, kad sukėlė labai tulžingą Rusijos reakciją. Manau, kad dabar šalia viso karinio judėjimo ir ZAPAD pratybų veiksmų Kremlius aktyvuoja informacinio poveikio mechanizmus, kurie anksčiau vadinosi agitpropu ir panašiai.

Ar Rusija vis dar laikosi to sovietinio naratyvo apie Antrojo pasaulinio karo pradžią? Teko girdėti, kad abejojantieji oficialiąja versija baudžiami…

Dabartinėje Rusijos propagandos bangoje yra labai daug sovietinės agitpropoinercijos. Rusijos užsienio reikalų ministerija aktyvavo tas sovietinės propagandos klišes – paruoštukus, kurių buvo prikepta begalės, bandant nupiešti pokario istoriją taip, kaip reikia. Pamatę NATO filmuką, jie vėl atidarė savo seną archyvą ir panaudojo naujausias technologijas. Tačiau problema – ne jų reakcija. Iš tiesų – tai iššūkis mums, kad mes neturime savo istorijos anglų ir rusų kalbomis.

Atsidarius Genocido ir rezistencijos tyrimų centro tinklalapį anglų ir rusų kalbomis galima pamatyti 2013 m. publikacijas. To nepakanka užsieniečiui, panorusiam patyrinėti šitą sritį.

Trūksta paprastų vizualinių schemų, labai populiarių socialiniuose tinkluose. Nereikia suprasti, kad mes irgi turime kurti savo propagandą, tačiau mums trūksta istorijos pateikimo kitomis kalbomis.

Ar nemanote, kad mes patys nesame išdiskutavę prieštaringai vertinamo savo istorijos laikotarpio? To nepadarę tampame pažeidžiami – tokie, kuriuos mūsų nedraugai gali nuolat kiršinti tarpusavyje.

Tradicinė Kremliaus strategija kaimynų atžvilgiu yra manipuliavimas jų skauduliais: istorija, emigracija. V. Putinas nuolat vartoja terminą „išsivažinėjanti Lietuva“. Mums tai yra didysis iššūkis – išsigydyti žaizdas, veiksmingai vykdyti savo valstybės politiką. Kalbant apie istoriją, labai svarbu suteikti sąlygas ir galimybių istorikams atlikti tyrimus, viešai apie juos kalbėti, tikėtis, kad nebus klijuojamos etiketės. Tai – visuomenės brandumo klausimas.

Rusijos naujosios bangos politiniai pabėgėliai Lietuvoje yra labai aktyvūs: jie ateina į TSPMI paskaitas pristatyti savo požiūrį, jie važinėja į rusų mokyklas diskutuoti apie Rusiją. Ir tai labai veiksminga. Aišku, reikia numatyti dar daugiau galimybių, sukurti įvairesnių diskusijų.

Noriu atkreipti dėmesį, kad viena pirmųjų reakcijų į Rusijos užsienio reikalų ministerijos pareiškimus buvo būtent tos rusų bendruomenės bendras atsakymas, paremtas mūsų istorija, priešinantis manipuliacijoms.

Turime ir Vakaruose draugų – tokių kaip Karlas Bildtas, Edvardas Lucasas, kurie seniai kalba ir rašo apie mūsų istoriją. E. Lucasas savo knygoje „Apgaulė“ Baltijos pokario rezistencijai yra paskyręs visą skyrių. Tačiau, kartoju, mums patiems reikia išleisti savo istoriją anglų ir rusų kalbomis. Ji turi būti parengta populiariai, bet nesupaprastinta.

O kas mūsų valstybėje tuo turėtų pasirūpinti?

Mūsų mokslininkai nuo seno transliuoja savo tyrimus daugiausia tik lietuvių kalba, neišeidami į platesnę akademinę bendruomenę. Ar skiriama lėšų anglų ar rusų kalbai tuose projektuose, kurie vykdomi? Pavyzdžiui, KGB veiklos nušvietimas, naudojantis archyvais, yra labai įdomus projektas, tačiau ten viskas tik lietuviškai. Jei esi rusakalbis, gali rasti originalių dokumentų, bet kažin, ar lengvai juos pasieksi.

O Jūs esate pirmasis, keliantis šį klausimą?

Nemanau. Mūsų akademinė bendruomenė dažnai kelia klausimą apie tai, kaip dažnai mūsų tyrimai patenka į tarptautinę erdvę. Vilniaus universiteto naujasis rektorius laikosi požiūrio, kad visi mokslo rezultatai pirmiausia turi pakliūti į tarptautinius leidinius.

Čia ne vien tyrimų klausimas. Grįžtant prie Genocido ir rezistencijos tyrimų centro tinklalapio reikalų kyla klausimas, kiek skiriama pastangų padaryti jį patrauklų anglų kalba. O ir lietuviškasis jo variantas nesikeičia jau daug metų.

LR užsienio reikalų ministerijos strateginės komunikacijos skyrius puikiai išnaudoja Twitter socialinį tinklą – vadinamąją „Twitter diplomacy“, kuri labai populiari Vakaruose, Amerikoje. Mūsų ambasadoriai paprastomis žinutėmis, susidedančiomis iš 140 ženklų, gali aiškiai formuoti politiką, siųsdami ją svarbiai auditorijai.

Kokia Jūsų nuomonė apie gana pasyvią estų, latvių, lenkų laikyseną dėl minėto Rusijos URM feisbuko „nulaužimo“? Lietuviai tuomet labai aktyviai pasipriešino istorijos klastotėms. Tačiau būtent latviai 2008 m. pasauliui parodė sukrečiantį dokumentinį filmą „Sovietų pasaka“, po kurio premjeros filmo kūrėjas Edvinas Snorė tapo „persona non gratta“ Rusijoje…

Tai yra ankstesnės konfrontacijos bangos rezultatas. Paties filmo istorija tokia: po agresyvios kampanijos prieš Baltijos šalis dalis Latvijos politikų ir parlamentarų padėjo kurti šį filmą, prisidėdami ir finansiškai. Čia kaip fizikoje: veiksmas sukelia atoveiksmį. Informaciniame spaudime gali kažką laimėti, bet sulauksi ir atsako. Latvių filmas sukėlė didelį pasipiktinimą Kremliuje – tai buvo labai įspūdingas atsakas.

Jei Estija ir Latvija tyli, tai dar nereiškia, kad nebus jų reakcijos. Akivaizdu, jog šių šalių rusakalbės auditorijos sukelia tam tikrą atsargumo jausmą, nes visi Kremliaus naratyvai nukreipti į jas. Tuomet vengiama susipriešinimo rizikos. Bet tai nereiškia, kad jie tylės.

Šaltinis - bernardinai.lt

BERNARDINAI.LT
Nuomonės
APKLAUSA

Jūsų darbingiausias laikas per darbo dieną?

7-11 val
11-14 val
14-19 val
Renginių kalendorius
Natalija Bunkė : Solinis koncertas
Natalija Bunkė sugrįžta pas mus, tik šįkart - viena. Bilietai : skiddle.com   Laukia dar vienas įsimintinas vakaras - svečiuose Natalija Bunkė ir jos jau Lietuvos publikai gerai pažįstama solinė programa, su kuria ji dar niekada nepasirodė Londone.   Neseniai pradėjusi turą po Lietuvą, atlikėja neaplenks ir mylimo Londono. Lapkričio 23d. sustikimas su Natalija ir jos solinis pasirodymas tik mūsų klubo lankytojams.   Lapkričio 23d. Šeštadienis Muzikos Ža...
Liko: 4 d.19 val.8 min.
Katleris ir Stonkus #ManTaiKieme - Londonas
TIK 600 BILIETŲ. Manto Stonkaus ir Manto Katlerio stand-up šou #MantaiKieme atkeliauja į LONDONĄ. Programa bus paturbinta su #ManTaiGeriau. Kartu ant scenos pasirodys Tuomas Tulikorpi Bilietai: https://wackyevent.com/mantaikieme/ Kada: 29/11/2019 20.00val.  Kur: Queen Mary University of London - International Office Mile End Rd, E1 4NS London, United Kingdom Nori bilietų? registruokis čia: https://wackyevent.com/sms/ Ir anksčiau už visus gausi sms žinutė su ...
Liko: 11 d.5 val.8 min.
Pasmerkti. Pajūrio džiazas - Premjera Londone
Po itin sėkmingos pirmosios filmo dalies peržiūros, su džiugesiu pristatome antrosios dalies premjerą Londone! Rokui (akt. Tadas Gryn) puikiai sekasi. Jis idealiai tvarkosi su visomis finansinėmis užduotimis, kurias jam paveda investuotojų fondas „3D Klubas”: jaunų bei ambicingų verslininkų – Daliaus, Dainiaus ir Dominyko susivienijimas. Rokas – Dominyko draugas nuo vaikystės – tapo Klubo suklestėjimo priežastimi.   Bilietai : eventbrite &nbs...
Liko: 11 d.15 val.8 min.
8 Kambarys : Vienintelis pasirodymas Londone : Lapkričio 30
Sėkmingiausia debiutinį pasirodymą mūsų klube surengusi grupė 8 Kambarys grįžta į Londoną.   „8 Kambarys" yra HIP HOP grupė, kurią sudaro du nariai: Karolis Talutis (Talaz) ir Deividas Alejūnas (Corsalis). Per pastaruosius pusę metų grupė išleido pirmuosius savo kūrinius, kurie pasižymėjo gerais klausomumo rodikliais. 8 Kambarys - Einu Iš Proto feat.   Bilietai : skiddle.com   Sil jau sulaukė apie 50 000 perklausų. Prieš tai išleistas k...
Liko: 11 d.19 val.8 min.
Kalėdinis Koncertas
  Kalėdinis Koncertas​ DJ PaulPure Bilietai: ticketsource Kada: 21/12/2019 19.00val.  Kur: Queen Mary University of London - International Office Mile End Rd, E1 4NS London, United Kingdom Nori bilietų? registruokis čia: https://wackyevent.com/sms/ Ir anksčiau už visus gausi sms žinutė su nuoroda į bilietų prekybą. Taip galėsi užsitikrinti geriausias vietas. Jau, Gruodžio 21 dieną, čia Londone, The Atrium salėje,  įvyks nepakartojamas ...
Liko: 1 mėn.1 d.16 val.8 min.
„Snoop Dogg“ - „I Wanna Thank Me“ turas (O2, Londonas)
Būsimo turo metu Vakarų kranto repo legenda keliauja palaikydama savo 17-ąjį albumą „I Wanna Thank Me“ ir to paties pavadinimo dokumentinį filmą, išleistą šių metų pradžioje.   BILIETAI : eventbrite.co.uk   „I Wanna Thank Me“, švenčia 25 metų trunkančia „Snoop Dogg“, karjerą, per kurią „Doggfather“ įrodė savo neginčijamą įtaką muzikai, kartu su daugybės platinos plokštelių įrašais, tuo pačiu patvirtindamas savo, kaip...
Liko: 1 m.25 d.2 val.30 min.
Rekomenduojami skelbimai
ieškomi C+E kat. vairuotojai.
Migdukai - projektoriai - lopšinės - baltas triukš...
£26.00
Isnuomuojamas dvivietis kambarys Londone Canning T...
£150.00
Parduodama sodyba
£9500.00
Įvairūs Darbai Olandijoje
Vairuotojas ekspeditorius
£2500.00
Perlų Karoliai, Vėriniai
£25.00
Perkraustau krovininiu mikroautobusu iš Anglijos į...
Paruošta darbo sistema
£45.00
Puosnios Placios Apyrankes
Rankų darbo, nertas žaislas
£35.00
Gydomojo masazo paslaugos Pietryciuose
£40.00
kambario nuoma
£130.00
švediški norvegiški pūkiniai šilti vokeliai
£100.00
Kompanija uzsimanti devetu rubu rinkimu iesko darb...
£330.00